Загрузка. Пожалуйста, подождите...
Реклама
Головна / Новини в Україні / Всесвітній день метеорології. Вчені б'ють на сполох

Всесвітній день метеорології. Вчені б'ють на сполох

3686_3.jpg (31.35 Kb)
23 березня відзначається Всесвітній метеорологічний день. Щорічно метеорологічне співтовариство планети піднімає одну з актуальних тем, яка турбує людство.

Група вчених на чолі з колишнім кліматологом NASA Джеймсом Хансеном впевнена, що при нинішніх темпах підвищення температури в світі, людство зіткнеться з різкою зміною клімату вже до кінця століття.

До ймовірних наслідків відноситься виникнення ураганів небувалої сили, танення значної частини полярних льодів і підвищення рівня моря настільки, що прибережні міста почне затоплювати.

У своїй роботі екс-кліматолог NASA і 18 його колег стверджують, що близько 120 тисяч років тому планета вже переживала подібне. Тоді рівень температури на Землі був лише трохи вище, ніж зараз.

Кліматологи сходяться на думці, що людство може спровокувати суттєве підвищення рівня моря, але в основному вважають, що цей процес займе століття. На думку вченого, в гіршому випадку рівень моря зросте на кілька метрів протягом 50 років. Після цього процес піде швидше, і людям доведеться в поспіху залишати сучасні прибережні лінії.

"Ми ризикуємо залишити майбутні покоління в ситуації, з якої їм не впоратися", - заявляє Хансен.

Далеко не всі колеги Хансена згодні з ним і вказують на те, що думка колишнього кліматолога NASA істотно розходиться з загальноприйнятими теоріями. Питання викликає і бурхлива діяльність вченого, який все більше виступає в ролі політичного активіста і вже потрапляв під арешт в ході мітингів.

Проте, як зазначає Джастін Гілліс з New York Times, теорія Хансена може змусити вчених переглянути свої прогнози щодо кліматичних змін.

Зазначимо, що зміна клімату має серйозні наслідки для здоров'я людини, сільськогосподарського виробництва і екосистем.
    
21:00, 23.03.2016
1548 просмотров

ПРО САЙТ
Прогноз погоди в Україні. Погода в Україні на сьогодні і завтра надана Українським гідрометеорологічним центром.
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на сайт.