Загрузка. Пожалуйста, подождите...
Реклама
Головна / Новини в Україні / Наслідки парникового ефекту проявляться вже через 10 років-вчені

Наслідки парникового ефекту проявляться вже через 10 років-вчені

globalwarm_b58h1dxs.jpg (28.23 Kb)
На думку більшості вчених, вплив глобального потепління на нашу планету буде помітне лише через кілька десятиліть. Але, як стверджують дослідники з Вашингтона, відчутні наслідки парникового ефекту проявляться вже через 10 років.

Американські вчені стверджують, що розвіяли поширену помилку про те, що негативний вплив від емісії вуглекислого газу в атмосферу буде відчуватися лише майбутніми поколіннями. Фахівці Інституту науки Карнегі розрахували час, який повинен пройти після емісії двоокису вуглецю в атмосферу, щоб це позначилося на температурі Землі.

Вчені говорять, що якщо нинішнє покоління не скоротить викиди вуглекислого газу в атмосферу, то його чекають екстремальні погодні явища - повені, посухи та висока температура повітря. Але більш серйозні наслідки зміни клімату, наприклад, збільшення рівня Світового океану, танення льодів і довгострокова шкода екосистемам, проявляться через сотні або навіть тисячі років, стверджує автор дослідження Катаріна Ріці.

Дивно, але, незважаючи на багаторічні вивчення клімату, вченими ніколи не проводилися дослідження, покликані з'ясувати, як швидко кліматична система реагує на окрему емісію вуглекислого газу, - каже Ріці.

Щоб визначити ці тимчасові рамки, дослідники зіставили дані про вуглецеві цикли Землі з даними про кліматичну системі, які були взяті з моделей в звіті IPCC. Порівняння показало, що середній час між окремою емісією CO2 і максимальною відповіддю клімату, яка виражається підвищенням температури, становить 10,1 року. Також було підтверджено, що ефект від викидів зберігається протягом більш одного століття.

Вчені пояснюють таку затримку тим, що верхні шари океану розігріваються довше, ніж атмосфера. За цей час частина CO2 поглинається океаном і видаляється з атмосфери. Ці два процеси компенсують один одного протягом близько 10 років. Після закінчення цього терміну реакція клімату стає найбільш відчутною для жителів Землі.
    
12:00, 27.09.2016
2241 просмотров

ПРО САЙТ
Прогноз погоди в Україні. Погода в Україні на сьогодні і завтра надана Українським гідрометеорологічним центром.
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на сайт.