Погода в Європі » Туман в Лондоні 5 грудня 1952 роки вбив 12000 чоловік (ФОТО)


20:00, 19.11.2016 від pogodka
89_226968_park_-tuman_-ogni_-doroga_-chelovek_1920x1440_www_gdefon_ru_.jpg (41.87 Kb) Туманний Альбіон - саме так називають Великобританію, адже така погода для англійців зовсім не рідкість. Здавалося б, що може бути небезпечного в тумані крім обмеження видимості і як наслідок збільшення ймовірності дорожньо-транспортних пригод? Але ось туман, який спустився на Лондон 5 грудня 1952 року мав воістину фатальні наслідки і забрав життя 12 000 чоловік.

62462947.jpg (50.75 Kb)

Зима 1952 року в Британії почалася досить рано для цієї країни. У листопаді встановилися сильні морози, котрі супроводжувалися снігопадами, а до грудня зимова погода остаточно поглинула територію королівства.

74458523.jpg (12.4 Kb)
 
Крім цього повітря Лондона активно забруднюється димом труб фабрик і заводів, оскільки промисловість країни активно відновлювалася після воєнної розрухи.

51071250.jpg (33.47 Kb)

Свій внесок у забруднення навколишнього середовища вносили численні автомобілі і громадський транспорт. Якраз в цей час в Лондоні трамваї замінювали на автобуси з дизельними двигунами.

592891.jpg (51. Kb)

Сильні морози змусили на всю котушку працювати електростанції, основним паливом для яких був вугілля. Але, крім цього, в Лондоні були сотні тисяч, якщо не мільйони камінів, також опалювалися вугіллям. У грудневі дні 1952 року жителі Лондона, щоб хоч якось зігрітися, не шкодували вугілля, не здогадуючись, ніж це незабаром обернеться.

28978430.jpg (15.91 Kb)

Англія видобувала вугілля на своїй території, але в умовах післявоєнної кризи, якісне вугілля йшов на експорт, а для «домашнього користування» залишався більш дешеве вугілля з домішками сірки, використання якого приводило до утворення особливо їдкого і шкідливого диму.

05423232.jpg (50.25 Kb)

І ось 4 грудня 1952 року Лондон потрапив в зону дії антициклону, що призвело до так званої температурної інверсії: застояне холодне повітря виявився накритий теплим повітрям. В результаті на столицю Англії опустився холодний туман, який не мав ніякої можливості розсіятися. А всередині цього туману накопичувалися не мають виходу вихлопні гази, заводські викиди, частинки сажі з сотень тисяч каменів.

Зрозуміло, лондонців, було не налякати туманом, але такого дивного явища їм ще не доводилося бачити. Туман через скупчення шкідливих речовин мав жовто-чорний колір, за що отримав назву гороховий суп.

Через абсолютного затишності туман, або, точніше сказати, зміг, провисів над британською столицею з 5 по 9 грудня 1952 року. З кожним днем, з-за того, що концентрація шкідливих домішок в повітрі збільшувалася, ситуація стрімко погіршувалася.

173808.jpg (33.29 Kb)

Видимість знизилася настільки, що довелося зупинити рух громадського транспорту, за винятком метрополітену. Найбільш відчайдушні водії автобусів намагалися згадати зорю автомобілізму, відправляючи перед автобусом людини з ліхтариком, однак ситуацію це не рятувало.

Люди не бачили навіть своїх ніг, а повідомлення про задихнулись тварин приходили з міських околиць все частіше і частіше.
 
Зупинили навіть роботу швидкої допомоги: можливості забрати хворих просто не було.

Треба віддати належне лондонцям, які перенесли випало на їхню долю випробування з чисто англійським спокоєм, навіть незважаючи на те, що в місті в ці дні співробітники ритуальних служб буквально збивалися з ніг від кількості замовлень, а на кладовищах Лондона вишикувалися натуральні черзі з траурних процесій.

Але коли дим розсіявся в прямому і переносному сенсі, постало питання: а що це взагалі було?

Розслідування Великого лондонського смогу вийшло на рівень парламенту, де були озвучені жахливі цифри. За даними міністерства охорони здоров'я, жертвами смогу стали близько 4000 чоловік. Головна причина смертей - проблеми дихальних органів. Навіть дорослі і здорові люди скаржилися на брак повітря, а для людей похилого віку, хронічних хворих і немовлят Великий зміг став фатальним.

На думку експертів, головне джерело зла виявився в отруйному сернистом газі, що виходив з димарів Лондона.
 
Подальші дослідження показали, що різні хвороби дихальних шляхів, пов'язані з наслідками Великого смогу 1952 року народження, було виявлено у 100 000 чоловік. Протягом перших місяців після нього загальне число жертв збільшилася до 12 000 осіб.

Велика лондонська зміг 1952 роки для всього світу став наочною демонстрацією того, чим небезпечне забруднення навколишнього середовища. У Великобританії було вжито заходів на більш жорстке законодавство з метою недопущення повторення екологічної катастрофи таких масштабів.

Стара добра Британія, немислима без каменів на зразок того, у якого проводили вечори Шерлок Холмс і доктор Ватсон, змушена була змінюватися, щоб вижити.