Новини в Україні » Найдовша блискавка в світі


10:00, 07.10.2016 від pogodka
0_a727c_887afa04_orig.jpg (39.93 Kb) Метеорологи нарешті підтвердили новий світовий рекорд серед блискавок.

Всього кілька днів тому Всесвітня метеорологічна організація назвала справжню королеву блискавок, чия довжина по горизонталі склала 321 000 метрів.

Правда, для проведення коронації вченим знадобилося довгих 9 років.

Найдовша блискавка в світі, згідно з даними Американського метеорологічного товариства, вдарила 20 червня 2007 року на кордоні Міссурі.

Також в доповіді Американського метеорологічного товариства є інформація про найдовшу тривалість блискавки. 30 серпня 2012 року, блискавка освітила небо Південної Франції на неймовірні 7,74 секунди, а середньостатистичний спалах рідко перевищує 0,2 секунди.

Виходячи з цієї інформації, Рендалл Севен - головний доповідач з основ клімату і екстремальних погодних умов, висловив побоювання вчених, що зміни клімату та активна діяльність людини за останні десятиліття значно посилили потужність блискавок.

Фахівець нагадав аудиторії, що блискавки здатні подорожувати на значні відстані і віддалятися від так званих "батьківських гроз", через що представляють ще більшу небезпеку для людей.

З кожним роком кількість людей, що гинуть від удару блискавки, зростає. У цьому році тільки в США вже зафіксовано 35 нещасних випадків.