Новини в Україні » Землетрус в Україні та Румунії: 28 грудня 2016 року (ВІДЕО)


14:17, 28.12.2016 від pogodka
51-zemletryasenie-chernigov-e14754658855.jpg (46.25 Kb) В ніч з 27 на 28 грудня по великій частині території України вдарило землетрус магнітудою 5,6 бала. Епіцентр землетрусу знаходився на території Румунії, однак, підземні поштовхи відчули і жителі сусідніх держав.

Згідно з даними геологічної служби США, землетрус зафіксували в 01:20 за місцевим часом, на глибині 81 кілометр в 150 кілометрах від міста Бухарест.


У соціальних мережах жителі України відзначають силу поштовхів, які відчувалися близько хвилини.


Найсильніше землетрус в Україні відчувався в Одесі. За словами очевидців, всього було два поштовхи з різницею в кілька секунд.

Крім Одеси, землетрус струсонув Карпати, Чернівці, Житомир і навіть Київ.

В YouTube всього за кілька годин з'явилися десятки відео, знятих очевидцями. У коментарях до записів люди висловлюють побоювання, через почастішання випадків землетрусу в Україні.

"Це вже другий раз, коли нас так сильно трясе. Страшно, що це може повторитися і не раз", - пише жителька Одеса.

"Я живу на 8 поверсі, і це було дійсно страшно. Хоча мої батьки примудрилися проспати землетрус", - розповіла журналістам одеситка Ілона Стрілук.


"Цього разу землетрус був слабшим, але я ще годину чекала нового поштовху", - прокоментувала ситуацію киянка.

Щоб заспокоїти українців, сейсмолог Олександр Кендзьор пояснив, що більшість землетрусів в Україні зароджуються на території Румунії в регіоні Вранч. Завдяки тому, що епіцентр знаходився на глибині понад 80 кілометрів, землетрус відчули в Україні, Молдові і Польщі.


При цьому українцям не варто турбуватися через почастішання випадків землетрусу, а ймовірність сильних землетрусів для нашої країни вельми низька.

В найбільшій зоні ризику знаходиться Одеська область, яка може відчути поштовхи до 8 балів за шкалою Ріхтера. Потужні землетруси вже були в історії регіону в 1940, 1977, 1986 і 1990 роках.

Фахівці попереджають, що нові землетруси можуть відчути жителі Закарпатської, Чернівецької та Одеської областей.