Загрузка. Пожалуйста, подождите...
Реклама
Головна / Погода в Австралії / Гігантський вогняний торнадо в Західній Австралії (ВІДЕО)

Гігантський вогняний торнадо в Західній Австралії (ВІДЕО)

00_0_9e6c2_a5163a27_orig.jpg (35.12 Kb)
Гігантський "файернадо" - вогненний торнадо - відобразили на відео в Західній Австралії. Вогняний вихор піднявся в повітря на 1000 метрів! Ця зйомка була зроблена на камеру, встановлену на пожежній вантажівці Управління парків і дикої природи в Вотер.
 
Старший фахівець з пожеж Австралійського управління Ніл Барроуз розповідає в відео, що вогненні торнадо - досить часте явище, але їх рідко знімають на відео, так як вони тривають лише кілька хвилин і зазвичай зароджуються в віддалених від цивілізації місцях.

Вихори із запиленого повітря (і іноді іскор) починають обертатися у вогню, їх ще називають вогняними вірямі, вогняними дияволами і навіть "файернадо". Вогненні торнадо часто формуються під час інтенсивних чагарникових пожеж, коли палива дуже багато, а погодні умови - теплі і сухі. Енергія, яка викидається вогнем, змушує швидко підніматися колони гарячого повітря. Чим тонше колона, тим швидше вітер. Вітер, який розпалює пожежу, змушує цю колону повітря скривлюватися, формуючи невеликий торнадо. Швидкість вітру в файернадо досягає 160 км / ч (менше максимальної швидкості 480 км / год звичайних торнадо).
 

Вогненні торнадо складаються з центрального палаючого ядра і кишені повітря, який обертається навколо нього. Горючі гази, які виділяються прилеглої палаючої рослинністю всмоктуються в торнадо, але спалахують тільки коли змішуються з достатньою кількістю кисню, який потім виявляється вгорі колони. Ядро торнадо часто досягає діаметра 30-90 см, але може виростати до десятків метрів.
Температура всередині ядра вогняного торнадо може становити 1093 градусів Цельсія! Це досить гаряче, щоб знову запалити попіл, "висмоктаний" вихором з землі.

    
21:00, 27.01.2017
1706 просмотров

ПРО САЙТ
Прогноз погоди в Україні. Погода в Україні на сьогодні і завтра надана Українським гідрометеорологічним центром.
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на сайт.