Загрузка. Пожалуйста, подождите...
Реклама
Головна / Відео / Найспекотніші в історії останні 5 років (ВІДЕО)

Найспекотніші в історії останні 5 років (ВІДЕО)

4429_14750407_034555555.jpg (15.72 Kb)
Протягом останніх п'яти років стали найспекотнішими в історії. І все більше свідчень того, що екстремальна спека і повені почастішали через діяльність людини. Про це заявила Всесвітня метеорологічна організація в своїй доповіді на полях Всесвітній кліматичній конференції ООН в Марракеш. [Олена Манаєнкова, заст. Генерального секретаря ВМО]:

"Висновок дуже ясний: це були найспекотніші п'ять років в історії. Ми також підтверджуємо, що в 2015 році температура поверхні земної кулі збільшилася на 1 градус (в порівнянні з доіндустріальним періодом)".

На думку фахівців, це відбувається частково через океано-атмосферного явища Ель-Ніньо, яке розігріває Тихий океан. У ВМО також відзначають, що ризики виникнення екстремальних погодних явищ значно збільшуються через викиди парникових газів. Часом, в 10 разів і більше. [Омар Баддур, співробітник ВМО]:

"Це означає, що аномальна спека, яка траплялася з періодичністю раз в 50 років, тепер відбувається раз в п'ять років". У своїй доповіді ВМО розглянуло 79 екстремальних погодних явищ з 2011 по 2015 роки. Вони включили посуху і голод, що виникли п'ять років тому в країнах Африканського Рогу і забрали життя понад 250 тисяч людей, а також тайфун "Хайян" на Філіппінах в 2013 році, який вбив близько 8000 чоловік, і ураган "Сенді", який в 2012 завдав збитку на 67 мільярдів доларів, в основному - в США.

Підвищення температури повітря супроводжується поступовим підвищенням рівня світового океану, викликана таненням льодовиків. А середній вміст вуглекислого газу в атмосфері всієї Землі в минулому році вперше перевищила 400 мілілітрів на кубометр. Кліматична конференція ООН в Марракеші буде проходити до 18 листопада.

Одна з головних завдань зустрічі - вироблення конкретних заходів для реалізації Паризького кліматичної угоди. Його мета - в найближчі 85 років не допустити підвищення середньої світової температури на планеті більш ніж на два градуси Цельсія в порівнянні з доіндустріальним періодом.

    
19:00, 13.11.2016
1280 просмотров

ПРО САЙТ
Прогноз погоди в Україні. Погода в Україні на сьогодні і завтра надана Українським гідрометеорологічним центром.
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на сайт.