Загрузка. Пожалуйста, подождите...
Реклама
Головна / Погода на островах / Потужне виверження лавового озеро вулкану на Гаваях (ВІДЕО)

Потужне виверження лавового озеро вулкану на Гаваях (ВІДЕО)

3028_10363617.jpg (.29 Kb)
Геологічна служба США опублікувала відео у високій роздільній здатності лавового озера на вершині гавайського вулкана Кілауеа. Зйомка крупним планом показує потужне виверження в відмінній якості.


На відео можна побачити, як лава проривається через корочку лавового озера і бризкає на стіни кратера. Повітряна зйомка демонструє, як лава світиться через тріщини злегка затверділої кори. Відеопродюсер Геологічної служби США Стівен Уесселс стоїть на краю кратера в респіраторі і касці, фотографуючи озеро з землі.

Кілауеа знаменитий інтенсивною історією вивержень. В 1924 році вулкан випльовував попіл і 10-тонні камені в небо і вбив людину. Кратер, розташований поруч з вершиною, називається ПУУ-Оо. Нещодавно потік лави, що вилилася з ПУУ-Оо, досяг Тихого океану вперше за кілька років.

У 1983 році ПУУ-Оо вибухав фонтанами лави, які піднімалися на 457 метрів. Потік лави вкрив понад 124 кв. кілометрів і зруйнував безліч будинків. У 2008 році, коли серія невеликих вивержень потрясла острів, кратер вершини Кілауеа відкрився, і з нього ринули лава і гірська порода, покривши 30 гектарів гори і пошкодивши майданчик для відвідувачів.
    
17:00, 16.10.2016
1396 просмотров

ПРО САЙТ
Прогноз погоди в Україні. Погода в Україні на сьогодні і завтра надана Українським гідрометеорологічним центром.
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на сайт.