Загрузка. Пожалуйста, подождите...
Реклама
Головна / Погода в Україні / Зміна клімату і вино: який зв'язок?

Зміна клімату і вино: який зв'язок?

vinos-espac3b1a-e-italia.jpg (60.54 Kb)
Виробництво вина розвивається завдяки глобальному потеплінню.

Не поспішайте ділитися з друзями своєю колекцією провини. Не варто викидати сімейні рецепти домашніх вин і багатолітрові бутлі, які пережили навіть сухий закон. І справа не в тому, що з кожним роком держава піднімає ціни на алкогольні напої, а в тому, що через кілька десятків років, ваше вино коштуватиме біса дорого завдяки зміні клімату.

Забудьте про супер тайфуни і страшні посухи. Перестаньте боятися всесвітнього потопу, підвищення рівня океану, танення льодовиків і світовий голод. Жовтневий доповідь учених показав, що глобальне потепління призведе до того, що зменшиться кількість виробленого вина в багатьох частинах світу.

Теорія про негативний вплив підвищення температури навколишнього середовища на виноробство була висунута климатологами взимку 2016 року.

Міжнародна організація винограду і вина підготувала доповідь згідно з яким: кількість виробленого алкоголю в 2015 році склало лише 26 мільярдів літрів. Найспекотніше літо і осінь за останні 56 років принесли рекордно низький рівень вина з 1990-х. Загальносвітові показники впали на 5% в порівнянні з минулим роком.

Хоча фахівці розраховують освоювати нові теплі частини світу в надії одержати більш багатий урожай, практика показує, що багато регіонів світу страждають від збільшення температури, і їх рослини не встигають пристосуватися до глобальних змін клімату. Особливо гостро стоїть питання в Південній Америці.

Цінителі якісного Malbec і Carménère будуть засмучені, дізнавшись, що запас цих вин з Аргентини і Чилі знизився на 35 і 21 відсоток.

У любителям терпкого смаку Semillon теж немає приводу для радості. Південна Африка в цьому році виробила його на 19% менше.

З іншого боку, деякі країни поставилися до цих показників, як до виклику власним виноробному мистецтву. Незважаючи на те, що в Італії виробництво вина впало на 2%, фахівці відзначили неймовірно вдалі екземпляри Chianti, які відповідають світовим стандартам. Франція, Іспанія, Австралія і Китай активно шукають нові способи збереження і примноження врожаю винограду.

Нова Зеландія взагалі зробила непередбачуваний стрибок. У 2016 році країна справила на 25% вина більше, ніж в минулому.

Слід зауважити, що не тільки глобальне потепління негативно впливає на світове виноробство. Засуха і повені, які приніс останній циклон Ель-Ніньо в Південну Америку, також принесли чималий збиток сільськогосподарським угіддям. А враховуючи, що цей циклон виявився найсильнішим в 21 столітті, його вплив на погоду в регіоні незаперечно.

Ситуація з падінням кількості виробленого вина виявилася на стільки несподіваної і лякаючою, що представник Міжнародної організації винограду і вина в своєму інтерв'ю пожартував, що це той рідкісний випадок, коли він не зможе запити своє горе келихом хорошого вина.
    
18:00, 28.10.2016
1163 просмотров





ПРО САЙТ
Прогноз погоди в Україні. Погода в Україні на сьогодні і завтра надана Українським гідрометеорологічним центром.
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на сайт.