Загрузка. Пожалуйста, подождите...
Реклама
Головна / Погода в Європі / Погода в Італії / Землетрус пошкодив древній Колізей в Італії

Землетрус пошкодив древній Колізей в Італії

6560_foto4.jpg (63.14 Kb)
Найгірше за останні три десятиліття землетрус в Італії призвело до утворення нових викликають занепокоєння тріщин на стінах Колізею. Спеціальний доглядач Колізею і Римського форуму Франческо Просперетті заявив, що кожне землетрус, яких з кінця серпня сталася вже ціла серія, створює все більш серйозне навантаження на 2000-річний пам'ятник. Його побоювання поділяють деякі інші фахівці.

Як відомо, минулої неділі в центральній частині країни стався землетрус магнітудою 6,6, в результаті чого без даху над головою залишилися 25 тисяч осіб, серйозні руйнування спостерігаються приблизно в 100 містах. Раніше минулого тижня були зафіксовані підземні поштовхи на 5,5, 6,1 і 4,6 бала. Перший землетрус в цій серії, магнітудою 6,2, сталася 24 серпня, коли загинули близько 300 осіб.

Чиновники з департаментів культури продовжують підраховувати завдані стихійним лихом збитки. За їхніми даними, за останні два місяці знищені близько 5000 церков, дзвіниць, історичних будівель і інших древніх будівель. В ході останнього землетрусу було пошкоджено декілька церков і будівель в самому центрі Рима. Зокрема, в неділю була закрита для відвідувань Базиліка Святого Павла - після того, як на її фасаді з'явилися тріщини і впало кілька карнизів.

За словами Просперетті, Колізей був оглянутий найретельнішим чином відразу після недільних подій. Було виявлено, що обвалилися деякі матеріали на верхньому рівні древнього амфітеатру, хоча експерти вважають, що це сталося задовго до останнього землетрусу. Окрема площадка Колізею з видом на Палатин ще раніше була закрита для туристів. Проте після огляду Колізей був визнаний безпечним і вже до вечора неділі знову був відкритий для відвідувань.

Археолог Алессандро Д'Алессіо зазначає, що стародавні римляни були добре обізнані про вплив землетрусів на конструкцію будівель, тому враховували це при будівництві. За його словами, арки Колізею пристосовані амортизувати вібрації ґрунту і поштовхи.

Вважається, що найбільший в світі амфітеатр, побудований в 80 році нашої ери, пережив найстрашніший землетрус в 1349 році, в результаті якого впала південна сторона будівлі. Також Колізей серйозно постраждав після землетрусу в 1703 році, епіцентр якого знаходився в сусідній області Абруццо.

Сейсмологи з Національного інституту Італії геофізики і вулканології намагаються розвіяти побоювання, що землетруси на Апеннінах стають все більш потужними і частими. "Немає ніяких доказів того, що ми знаходимося в якійсь іншій ситуації, що відрізняється від тих, що спостерігалися в останні роки", - заявив сейсмолог Антоніо Пірсанті.
    
15:00, 03.11.2016
1499 просмотров





ПРО САЙТ
Прогноз погоди в Україні. Погода в Україні на сьогодні і завтра надана Українським гідрометеорологічним центром.
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на сайт.