Загрузка. Пожалуйста, подождите...
Реклама
Головна / Погода в Європі / Погода в Італії / Прокинувся вулкан, який вбив неандертальців

Прокинувся вулкан, який вбив неандертальців

2c8a8b7d350847d7b856ce38be0930e5.jpg (62.12 Kb)
Італійський супервулкан, що викликав одне з найбільших вивержень в історії людства, почав прокидатися: тиск газів в магмі наближається до критичного рівня.

На північний захід від Неаполя розташовані Флегрейскіе поля, або Кампі-Флегр - густонаселена територія площею 10 × 10 км, для якої характерно близьке розташування лави до земної поверхні, повідомляє National Geographic Росія.

З геологічної точки зору за останні 15 тис. років кальдера пройшла через три періоди вивержень, які переривалися тисячолітніми віхами затишшя. Найбільш велике виверження Кампі-Флегрея, яке відбулося 200 тис. Років, стало однією з причин виникнення так званої вулканічної зими - похолодання клімату на 5-10 ° C через забруднення атмосфери попелом. Це в кінцевому підсумку, як встановили вчені, призвело до зникнення неандертальців, які не зуміли пристосуватися до зміненого клімату. А в останній раз супервулкан прокидався близько 500 років тому: з 29 вересня по 6 жовтня 1538 року. Результатом стало утворення шлакового конуса Монте-Нуово.

Створивши комп'ютерну модель активності супервулкана, вчені виявили закономірність у вигляді серії вивержень. Потім взявши за точку відліку поява Монте-Нуово, вулканологи припустили, що це стало початком нової, четвертої епохи активності кальдери. Однак назвати точну дату наступного суперізверженія не представляється можливим.

Проте багато фахівців схиляються до того, що це може статися в найближчі 100-200 років. В районі Флегрейскіх полів вже зараз постійно відбуваються вертикальні коливання - брадісейсми. Крім того, в останні десятиліття фіксуються ознаки зростаючої вулканічної активності: магма піднімається до поверхні Землі, при цьому тиск газів в неї наближається до критичної позначки.
    
16:00, 27.12.2016
376 просмотров

ПРО САЙТ
Прогноз погоди в Україні. Погода в Україні на сьогодні і завтра надана Українським гідрометеорологічним центром.
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на сайт.