Загрузка. Пожалуйста, подождите...
Реклама
Головна / Новини в Україні / Над ураганом "Метью" зафіксували рідкісне явище (ФОТО)

Над ураганом "Метью" зафіксували рідкісне явище (ФОТО)

0_1e7369_8c1ff123_orig.jpg (24.38 Kb)
Ураган "Меттью", що бушує в Атлантиці, відзначився не тільки своєю силою (він вже був визнаний найактивнішим атлантичним ураганом за останні дев'ять років), а й рідкісними природними явищами, які його супроводжували. Так, 1 жовтня, коли ураган насувався на Великі Антильські острови, фотографу Френкі Лусену з Пуерто-Ріко вдалося сфотографувати в грозових хмарах групу червоних спрайтів.

3e2200ad.jpg (150.31 Kb)

Спрайт є незвичайною і дуже красивою формою вертикальних блискавок. Вони є сусідами з метеоритами, північним сяйвом і сріблястими хмарами, так як виникають на висоті 50-130 кілометрів, часом досягаючи кордону з космосом, тоді як звичайні блискавки фіксують на висоті не більше 16 кілометрів. Червоне забарвлення цим незвичайним блискавкам надає азот, що знаходиться в верхніх шарах атмосфери в великій кількості. Деякі дослідники вважають, що освітлення спрайтів запускають безпосередньо космічні промені, що дозволяє назвати їх істинним проявом космічної погоди.

503ed6dd.jpg (152.81 Kb)

Побачити спрайт над ураганом - вельми рідкісна удача. Багато ураганів не супроводжуються навіть звичайними блискавками, оскільки найчастіше їм не вистачає ключового компонента для запуску електричної активності: вертикальних вітрів.

Тим часом, фахівці не виключають, що любителям екстремальних метеофотографій ще вдасться зазняти нові спрайт. Ураган в даний час просувається через країни Карибського басейну, прямуючи до материкової частини США. На даний момент ступінь небезпеки урагану знизили до четвертої, але в епіцентрі швидкість вітру складає близько 250 км на годину.
    
20:00, 04.10.2016
1319 просмотров

ПРО САЙТ
Прогноз погоди в Україні. Погода в Україні на сьогодні і завтра надана Українським гідрометеорологічним центром.
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на сайт.