Загрузка. Пожалуйста, подождите...
Реклама
Головна / Новини в Україні / Україна опинилася в епіцентрі кліматичної аномаліі

Україна опинилася в епіцентрі кліматичної аномаліі

89fcc230a67274041154aaee6d712b8b.jpeg (59. Kb)
Листопадовий сніговий апокаліпсис з епіцентром в Західній Україні став каталізатором системних змін клімату, які насувалися на Європу.
Україна опинилася в епіцентрі кліматичної аномалії
На тлі глобального потепління в світі, країни Європи, США і Канади чекає різке похолодання з регулярними масштабними повенями, ураганами і снігопадами. При цьому в деякій мірі нівелюється поняття пір року. Снігопади можуть прийти навесні і восени, а повені - взимку, повідомляє інтернет-портал ВСВІТІ.

На початку листопада таке дослідження американські вчені опублікували в журналі Nature of climate change і шокували світ. Дослідження вийшло якраз перед аномальним снігопадом на західній Україні.

Як стверджують американські вчені, а це підтверджують і українські синоптики, точно спрогнозувати масштаби того чи іншого стихійного лиха практично неможливо. Приклад Тернополя та інших міст Західної України став показовим. Синоптики прогнозували снігопад і заметіль, але не настільки масштабні - півторамісячну норму осадку з висотою снігового покриву 60 см (місячна норма - 47 см).

Виявляється, до нас спускається "полярний вихор" просто з Арктики. Він постійно кружляє над Північним полюсом, але в останні три десятиліття через глобальне потепління почав змінювати траєкторію, так як в Арктиці стало значно тепліше. В результаті лід тане і випаровується в атмосферу. Повітря, тепліший, ніж зазвичай, послаблює повітряні маси вихору, пересуваючи їх нижче - на південь, в Америку і Європу. Цей «полярний вихор» не тільки несе з собою арктичні холоди, але також дуже нестабільний і може привести до різких похолодань навіть у відносно теплу пору року.

Першою ластівкою таких системних змін клімату для України став 2013 рік. Тоді 23 березня в Києві випало 50 мм опадів (при місячній нормі 47 мм), що становить півметра сніжного покриву. Це на кілька днів паралізувало весь транспорт. У столиці України вперше за часи незалежності через негоду було оголошено надзвичайну ситуацію. Але «полярний вихор» в цьому році встиг зазирнути не тільки до нас. На початку червня Європа пережила величезну повінь.

Високий рівень опадів не тільки знищив дороги, будівлі та сільськогосподарські угіддя країн ЄС, а й забрав життя людей. У Німеччині в інцидентах, пов'язаних з повінню, загинули не менше 10 осіб. У Румунії загинули щонайменше 2 людини, ще 200 були евакуйовані. У Франції рівень води в Сені піднявся до найвищих показників за останні 30 років. У містечку на південь від Парижа чоловік намагався перетнути підтоплено поле на коні - 74-річний вершник не вижив, в той час як кінь обійшовся незначними травмами. Він - друга жертва повені. Першою була 86-річна жінка, тіло якої знайшли в її затопленої будинку. Такої повені Європа не знала з часів Середньовіччя.

І в березні 2013 року, і в червні 2016 синоптики прогнозували сніг і дощі відповідно, але не настільки руйнівні, щоб викликати катастрофу. Ситуація буде погіршуватися. Кліматичні катастрофи можуть перетворитися в звичайне явище для всієї Європи, включно з Україною. Новий снігопад очікують через півтора місяці.
    
13:00, 28.11.2016
1070 просмотров





ПРО САЙТ
Прогноз погоди в Україні. Погода в Україні на сьогодні і завтра надана Українським гідрометеорологічним центром.
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на сайт.