Загрузка. Пожалуйста, подождите...
Реклама
Головна / Новини в Україні / Найпотужніше виверження вулкана в історії людства

Найпотужніше виверження вулкана в історії людства

6618_9.jpg (92.34 Kb)
Вчені встановили, коли стався найсильніше виверження вулкана.

Сотні років тому, коли Північна Корея ще не була закритою державою, на її території сталося найпотужніше виверження вулкана в історії людства. Виверження гори Пекту випустило більше енергії, ніж 100 мільйонів атомних бомб, поширивши хмару вулканічного попелу і сміття на 100 кубічних кілометрів.

Неймовірно, але дату цієї знаменної події довгі роки не могли встановити, незважаючи на численні геологічні свідчення. Тепер, завдяки древнім дерев'яним скам'янілостям, вдалося визначити, що найбільше виверження вулкана відбулося в 946 році.

Ця подія згадується в багатьох історичних трактатах, тому не дивно, що вулкан на корейсько-китайському кордоні неодноразово цікавив учених з різних країн світу. Однак, незважаючи на безліч досліджень, точну дату ми дізналися тільки в 2016 році.

На вершині Пекту фахівці виявили велику кількість карбонізованих або знищених дерев. Вчені Кембриджського університету змогли виявити серед вулканічного сміття частину стародавньої модрини з виразними річними кільцями. Радіовуглецевий аналіз показав, що дерево почало зростати приблизно в 775 році. Перерахувавши річні кільця дослідники прийшли до висновку, що загинула модрина в 946 році. Пізніше цей часовий проміжок був підтверджений завдяки вулканічним уламків виявленим в гренландском льоду.

Найдивовижніше, що ця дата збігається з містичними японськими казками, які зберігаються в одному з японських храмів.

3 листопада 946 року ченці записали, що над храмом кружляв дивний білий попіл, схожий на сніг. Поблизу другої святині відзначили, що в цей день "небо гуркотіло і кричало". Подія налякала чимало японців і розглядалася, як гнів богів.

Вулкан Пекту досі вивчається вченими з Великобританії, так як визначити його активність і можливість майбутніх вивержень не вдається. Останні дані говорять, що досить землетрусу силою 7 балів, щоб розбудити вулкан, який знищить половину Північної Кореї.
    
08:00, 26.01.2017
540 просмотров

ПРО САЙТ
Прогноз погоди в Україні. Погода в Україні на сьогодні і завтра надана Українським гідрометеорологічним центром.
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на сайт.