Загрузка. Пожалуйста, подождите...
Реклама
Головна / Новини в Україні / Карпатські смереки гинуть через глобальне потепління

Карпатські смереки гинуть через глобальне потепління

smereki.jpg (62.22 Kb)
Директор ДП "Рахівське лісове дослідне господарство" Володимир Приступа повідомив, що через підвищення рівня середньорічної температури почала масово гинути смерека на схилах Карпат.

За його словами, через прогресуюче поступове підвищення температури поверхні Землі смереки почали всихати, а їх стовбури вразили шкідники. Її деревина, що володіє унікальними властивостями для будівництва і промисловості, стає непридатною для використання.

Технології боротьби зі шкідниками, які використовують сусідні держави, за словами начальника Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства Валерія Мурги, є, з одного боку, досить дорогими, а з іншого - передбачають використання хімічних речовин. Як наслідок, зі шкідниками можуть зникнути і представники карпатської фауни.

Начальник Закарпатського обласного управління лісового господарства Валерій Мурга підкреслив, що питання зменшення віку вирубки, яка для смереки становить 80-100 років, вже піднімалася, але не знайшла підтримки серед фахівців лісової галузі. У свою чергу, це не дало б дереву повністю загинути, і дозволило б використовувати його для подальшої переробки на потреби держави.

У той же час, закарпатські лісівники відзначили, що поступову зміну погодних умов карпатська флора сприймає по-різному. Якщо смереки почали масово всихати, то листяні дерева, наприклад бук, пристосувалися до невластивих їм висот - 1100-1300 метрів над рівнем моря.
    
10:00, 24.04.2016
1383 просмотров

ПРО САЙТ
Прогноз погоди в Україні. Погода в Україні на сьогодні і завтра надана Українським гідрометеорологічним центром.
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на сайт.