Загрузка. Пожалуйста, подождите...
Реклама
Головна / Новини в Україні / Танення льодовиків підвищило рівень Світового океану на 5 метрів

Танення льодовиків підвищило рівень Світового океану на 5 метрів

0_f9dc7_790676_orig.jpg (44.07 Kb)
Танення льодовиків в Гренландії призвело до того, що рівень Світового океану підвищився на п'ять метрів. Такі спостереження вдалося зробити вченим з Копенгагенського університету завдяки аналізу даних GPS-спостереження.

Крім того, моніторинг показав, що Гренландія повільно піднімається з морського дна в міру танення льодовикового щита. Наприклад, на південному сході острова швидкість підйому становить 12 міліметрів на рік.

Міжнародна група вчених, очолювана доцентом Копенгагенського університету Шфакатом Аббасом Ханом, підрахувала, що за останні 23 тисячі років через танення гренландських льодовиків рівень Світового океану піднявся на 4 метри 60 сантиметрів. Це значно більше, ніж дослідники заявляли раніше.

Крім цього, проаналізувавши супутникові спостереження і дані аерофотозйомки, дослідники зробили висновок, що за останні 20-100 років льодовики Гренландії значно відступили. За допомогою методу комп'ютерного моделювання на основі даних GPS-спостереження з'ясувалося, що з моменту останнього льодовикового максимуму Гренландія втратила 40 відсотків своїх льодів.

Прогноз говорить про те, що, якщо всі льодовики розтануть, то рівень Світового океану підніметься ще на 7,5 метра. Сьогодні танення саме гренландських льодовиків в більшій мірі впливає на показник рівня води в зв'язку з глобальним потеплінням. Експерти ООН вже заявили, що до кінця століття рівень Світового океану може піднятися на 1 метр.
    
12:00, 06.10.2016
1250 просмотров

ПРО САЙТ
Прогноз погоди в Україні. Погода в Україні на сьогодні і завтра надана Українським гідрометеорологічним центром.
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на сайт.