Загрузка. Пожалуйста, подождите...
Реклама
Головна / Погода в США / Суперпрозорий лід утворився на озері в штаті Мічиган (ФОТО)

Суперпрозорий лід утворився на озері в штаті Мічиган (ФОТО)

5063_0_b9eac_c16414b4_orig.jpg (65.17 Kb)
Минулої суботи Андре Пуано зважився відвідати свій котедж на березі озера Шарлевуа в місті Бойн в штаті Мічиган. Спустившись до водойми, він виявив, що поверхня озера замерзла і виглядає просто ідеально прозорою.

0819_fasgd.jpg (16.08 Kb)

Замерзла водна гладь виглядала настільки небезпечною, що для перевірки льоду Пуано взяв лопату: в ньому не було бульбашок, осадових відкладень, тріщин та інших ознак тонкого льоду. Його товщина виявилася товщиною 5 сантиметрів.

6204_31780805.jpg (28.71 Kb)
 
Хоча чоловік рідко розміщує пости на своїй сторінці в Фейсбуці, на цей раз він не поскупився на фотографії.
Пуано лестила увага, що отримали його знімки, але сам він не вважає феномен дивним. Він каже, що озеро замерзає таким чином час від часу. Чоловік прожив на озері Шарлевуа всі свої 63 роки і бачив його таким же кришталевим раз п'ять.

59_51078434.jpg (34.75 Kb)

"Не думаю, що за цим феноменом криється велика таємниця, - каже Пуано. - Коли вітер мертво тихий, а вода близька до температури замерзання, вона замерзає так - ідеально". Ніч, що передувала фотосету, була саме такою - з температурою близькою до 0 градусів Цельсія, без єдиного подиху вітерця, снігу та інших опадів. А завдяки інвазивним річковим дрейссенам, вода в озері завжди надзвичайно чиста.
 
Джордж Лешкевич, фізик, який вивчав льодоутворення на Великих озерах 44 роки, каже, що коли температура повітря низька і вода втрачає велику частину свого залишкового тепла, великі крижані кристали ідеальної форми починають рости вглиб товщі води без перешкод у вигляді осадових порід, бульбашок і хвиль . На Великих озерах Лешкевич спостерігали такий лід товщиною 76 сантиметрів.
    
23:55, 26.01.2017
1668 просмотров

ПРО САЙТ
Прогноз погоди в Україні. Погода в Україні на сьогодні і завтра надана Українським гідрометеорологічним центром.
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на сайт.