Загрузка. Пожалуйста, подождите...
Реклама
Головна / Погода в Азії, Відео / Зміни клімату призвели до збільшення числа тайфунів в Японії (ВІДЕО)

Зміни клімату призвели до збільшення числа тайфунів в Японії (ВІДЕО)

53_shtorm-sandy-zhertvy-ssha-06.jpg (36.35 Kb)
Тільки найпівнічніший острів Японії - Хоккайдо, в 2016 році п'ять разів стикався з потужними тайфунами. Високі хвилі, сильні дощі, зсуви і повені залишили руйнування на суму 278 мільярдів єн.

Уряд регіону заявив, що це наймасштабніший фінансовий збиток за всю історію префектури.

Тайфуни на острові Хоккайдо позбавили життя 18 людей, 49 місцевих жителів числяться зниклими без вісті. Через повені префектура зіткнулася з перебоями в роботі залізниці та аеропортів, близько 35% сільськогосподарських угідь були затоплені, втрачений урожай картоплі і моркви.

Всього в Японії вирувало шість тайфунів за 9 місяців. При цьому метеорологи попереджають, що сезон не закінчено і, можливо, в цьому році вдасться побити рекорд 2004 року, коли країна висхідного сонця відновлювалася після 10 сильних штормів.

Особливо великих збитків в 2016 році було завдано тайфуном Ліонрок, чию траєкторію неможливо було передбачити, щоб гідно підготуватися до негоди.

Професор Косуке Іто сказав, що поведінка тайфуну Ліонрок була пов'язана з мусонними вихорами, які зазвичай зустрічаються в районі екватора і рідко бувають на Півночі. До того ж, місцеві холодні вихори найчастіше розташовуються в Японському морі, але в цьому році дісталися до півдня країни.

Ще однією аномалією стала тривалість тайфуну Ліанрок - три тижні тривало буйство стихії.

За даними статистики, середня кількість тайфунів в Японії в серпні не перевищує 0,9. У цьому році їх було чотири. Подібна ситуація не спостерігалася з 1962 року.

Автор книги "Справжній характер Тайфунів" Хіронорі Фудеясу пише, що глобальне потепління прогресує. І, незважаючи на те, що річне число опадів в Японії змінилося незначно, видно нову закономірність: дощ в країні тепер випадає рідше, але рясніше, викликаючи різноманітні катаклізми.

Таким чином, ми бачимо серйозні зміни клімату, які торкнулися азіатського регіону і викликали багатомільярдні руйнування.

    
18:00, 29.09.2016
1226 просмотров

ПРО САЙТ
Прогноз погоди в Україні. Погода в Україні на сьогодні і завтра надана Українським гідрометеорологічним центром.
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на сайт.